Indywidualna wycena online
Wycena

Kierowca cysterny – jak nim zostać?

RS TRANS

2022-06-13

Będąc kierowcą cysterny, możesz przewozić materiały w stanie ciekłym i gazowym. Czy każdy kierowca pojazdu ciężarowego może prowadzić cysternę? Czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania?

 

More

Przewóz towarów delikatnych

RS TRANS

2022-04-20

Transport towarów klasyfikowanych jako delikatne to usługa przewozowa, która wymaga sporo doświadczenia. To kwestia odpowiedniego zaplanowania trasy, wybrania doświadczonego kierowcy a przede wszystkim – zabezpieczenia przedmiotów. Jak to zrobić, aby w...

Transport do 3,5 tony – licencja

RS TRANS

2022-03-20

Już w tym roku czekają nas zmiany w przepisach prawnych, dotyczących przewozu towarów pojazdami o dmc w przedziale 2,5 – 3,5 tony. Zarobkowa działalność transportowa prowadzona przy pomocy takich pojazdów zacznie być traktowana na równi z transportem ci...

Uprawnienia kierowcy zawodowego – cofnięcie

RS TRANS

2022-02-14

W życie wchodzą nowe przepisy dotyczące statusu zawodu kierowcy zawodowego. Zmianie ulegnie m. in. cały proces pozyskiwania świadectwa kwalifikacji zawodowej oraz jego utraty. Kiedy taka sytuacja może mieć miejsce?

More

Profil kierowcy zarodowego – czym jest?

RS TRANS

2022-01-13

W 2022 roku, ustawodawca przewidział dla nas sporo zmian w prawie drogowym. Od kwietnia, profil kierowcy zawodowego – nowy dokument – stanie się niezbędny do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy. W dzisiejszym poście opowiemy trochę ...

Czym jest logistyka kontraktowa?

RS TRANS

2021-12-12

Wiele firm prowadzących działalności w sektorze TSL nie posiada własnego magazynu. Jego budowa i utrzymanie są kosztowne i ryzykowne, szczególnie dla niewielkich biznesów. W takiej sytuacji, można skorzystać z usług logistyki kontraktowej. Jak to działa?...

Zmiana Ustawy o transporcie

RS TRANS

2021-11-07

Kolejny raz czeka nas zmiana przepisów Ustawy o transporcie. Nowe regulacje, ustawodawca przewidział na rok 2022 – jednak już teraz warto się do nich przygotować. Jakie są 3 najważniejsze regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku?

...

Licencja na transport poniżej 3,5 tony

RS TRANS

2021-10-17

Nadchodzący rok 2022 niesie za sobą zmiany na rynku transportu ciężkiego. Jakie nowe przepisy wprowadzi Unia i kogo one obejmą?

Nowe wymagania dla pojazdów o dmc 2,5 – 3,5 tony

Terminowość dostaw

RS TRANS

2021-09-05

Przy wyborze firmy transportowej, kierujemy się wieloma czynnikami. Jednym z najważniejszych z nich są czas realizacji usługi i terminowość dostawy. Jak wybrać przewoźnika, który dostarczy Twoje towary na czas?

More

Klimatyzacja – jak o nią dbać?

RS TRANS

2021-08-15

Nie wyobrażamy sobie podróżowania bez klimatyzacji. Szczególnie latem, gdy temperatury są niezwykle wysokie, trudno byłoby spędzać bez niej długie godziny za kierownicą.

Jednak nie każdy kierowca dba o regula...