Indywidualna wycena online
Wycena

Ładunek na naczepie – jak go zabezpieczyć?

RS TRANS

2023-01-29

Przed wyruszeniem w trasę, kierowca zawodowy ma za zadanie poprawnie zabezpieczyć ładunek na naczepie tak, by ten dotarł do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym. Jak powinien to zrobić?

 

Zgubn...

Czym jest certyfikat CPC?

RS TRANS

2023-01-02

Certyfikat CPC jest jednym z ważniejszych dokumentów w polskim transporcie. Czy każdy go potrzebuje? Jak można go zdobyć?

 

Certyfikat CPC

Certyfikat CPC ...

Transport międzynarodowy – wyzwania

RS TRANS

2022-11-23

Przewóz towarów za granicę rządzi się innymi prawami, niż przewóz krajowy. Jeśli szukasz przewoźnika, który podejmie się takiego zlecenia, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zobacz, z jakimi przeszkodami można się zmagać i jak sobie z nimi radzi...

Krajowy transport paletowy

RS TRANS

2022-10-23

Transport paletowy krajowy wykorzystywany jest, gdy pojawia się konieczność przewiezienia do klienta towarów ponadgabarytowych. Jak wygląda i jakie są jego zalety?

 

Transport paletowy – jak wyg...

Międzynarodowy list przewozowy

RS TRANS

2022-09-30

Międzynarodowy list przewozowy – co zawiera? Czy i kiedy jest niezbędny przy przewozie towarów?

Czym jest międzynarodowy list przewozowy?

Międzynarodowy list pr...

Karta kwalifikacji kierowcy

RS TRANS

2022-07-26

Każdy kierowca samochodu osobowego musi posiadać odpowiednie dokumenty, poświadczające jego zdolność do prowadzenia pojazdu i wykonywania usługi przewozu. Kiedy kierowca musi posiadać kartę kwalifikacji? Jak można ją otrzymać?

 

<...

Kierowca cysterny – jak nim zostać?

RS TRANS

2022-06-13

Będąc kierowcą cysterny, możesz przewozić materiały w stanie ciekłym i gazowym. Czy każdy kierowca pojazdu ciężarowego może prowadzić cysternę? Czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania?

 

More

Przewóz towarów delikatnych

RS TRANS

2022-04-20

Transport towarów klasyfikowanych jako delikatne to usługa przewozowa, która wymaga sporo doświadczenia. To kwestia odpowiedniego zaplanowania trasy, wybrania doświadczonego kierowcy a przede wszystkim – zabezpieczenia przedmiotów. Jak to zrobić, aby w...

Transport do 3,5 tony – licencja

RS TRANS

2022-03-20

Już w tym roku czekają nas zmiany w przepisach prawnych, dotyczących przewozu towarów pojazdami o dmc w przedziale 2,5 – 3,5 tony. Zarobkowa działalność transportowa prowadzona przy pomocy takich pojazdów zacznie być traktowana na równi z transportem ci...

Uprawnienia kierowcy zawodowego – cofnięcie

RS TRANS

2022-02-14

W życie wchodzą nowe przepisy dotyczące statusu zawodu kierowcy zawodowego. Zmianie ulegnie m. in. cały proces pozyskiwania świadectwa kwalifikacji zawodowej oraz jego utraty. Kiedy taka sytuacja może mieć miejsce?

More