Indywidualna wycena online
Wycena

Transport międzynarodowy – wyzwania

2022-11-23

Transport międzynarodowy – wyzwania

Przewóz towarów za granicę rządzi się innymi prawami, niż przewóz krajowy. Jeśli szukasz przewoźnika, który podejmie się takiego zlecenia, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Zobacz, z jakimi przeszkodami można się zmagać i jak sobie z nimi radzimy,

Transport międzynarodowy a wewnątrzwspólnotowy

Rozważając wysyłkę towaru za granicę należy najpierw rozeznać się, czy szukamy transportu wewnątrzwspólnotowego – czyli pomiędzy dwoma krajami Unii Europejskiej, czy międzynarodowego,który obejmuje cały świat. W pierwszym wypadku, transport wymaga od przewoźnika ważnej licencji wewnątrzwspólnotowej. 

Jakie przeszkody czekają na przewoźnika w transporcie międzynarodowym?

  1. Wzmożony ruch na drodze – transport międzynarodowy wymaga przede wszystkim dobrego zaplanowania trasy. Dlatego tak ważne jest, by było ono wykonywane przy wykorzystaniu wiedzy spedytorskiej, logistycznej oraz nowych technologii. Dzięki temu, wybrana trasa nie będzie koniecznie najkrótsza, ale najszybsza i najbezpieczniejsza.
  2. Zmieniające się warunki atmosferyczne- trudne do przewidzenia i regularnie zmieniające się warunki atmosferyczne potrafią być wyzwaniem na trasie. Dlatego ważna jest sprawna łączność telepatyczna oraz zespół, który w razie potrzeby pomoże skorygować drogę, aby dostawa towaru była szybka i bezpieczna. 
  3. Zmieniające się przepisy transportu drogowego- przepisy ruchu drogowego nie tylko w Polsce ale i za granicą zmieniają się dynamicznie. Dlatego ważne jest, aby zespół pozostawał z nimi na bieżąco – tylko to gwarantuje dostarczenie towarów do miejsca przeznaczenia. 
  4. Problemy z łącznością – w szczególności na długich trasach, mogą wystąpić problemy z łącznością z kierowcą. Dlatego ważne jest, by sprawdzony przewoźnik posiadał nowoczesny i dobrze działający system telematyczny, który umożliwi kontakt niezależnie od geograficznego położenia pojazdu.