Indywidualna wycena online
Wycena

Zabezpieczanie się przed kradzieżą paliwa

2021-06-14

Zabezpieczanie się przed kradzieżą paliwa

Podróżując po różnych krajach Europy, na pewno spotkałeś się z sytuacją, gdy obawiałeś się o swoje bezpieczeństwo. Częstym problemem na trasie są kradzieże paliwa. A przecież paliwo to jeden z największych wydatków, ponoszonych przez firmę transportową. Jak można zabezpieczyć się przed jego kradzieżą?

W przypadku niespodziewanego spadku ilości paliwa, często najpierw zastanawiamy się nad awarią pojazdu. Gdy jednak wszystko z nim w porządku, a ubytek nie jest związany z nieekonomiczna jazdą, zaczynamy szukać przyczyny w kradzieży paliwa. Niestety, takie sytuacje nie zdarzają się rzadko. Jak można się przed nimi zabezpieczyć?

Niebezpieczne parkingi

Do kradzieży najczęściej dochodzi na niezabezpieczonych parkingach. Jeśli planujesz postój, szczególnie na całą noc, nie wybieraj niestrzeżonych, samotnych miejsc. Kradzież odbywa się szybko – do spuszczenia pożądanej ilości paliwa, złodziej potrzebuje tylko kanistra i wężyka. Nie licz na to, że zdążysz ją zauważyć.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą paliwa?

Przeanalizowanie ryzyka kradzieży powinno odbyć się już na etapie planowania trasy przez logistyka. Jeżeli jednak mimo odpowiedniego rozplanowania, będziesz zmuszony odbyć postój w niepewnym miejscu, sama uważność może nie wystarczyć.

Będąc na trasie, przed kradzieżą paliwa możesz zabezpieczyć się:

  • blokadą wlewu paliwa – to najtańszy środek zabezpieczający. Może zostać wyłamany przez złodzieja, jednak niektórych zniechęca. Na pewno sama kradzież zajmie także więcej czasu,
  • sitko antykradzieżowe,
  • korek zamykany na klucz,
  • przepływomierz
  • alarm z czujnikiem.