Indywidualna wycena online
Wycena

Aktywny kierowca zawodowy

2020-06-14

Aktywny kierowca zawodowy

Mimo tego, że praca kierowcy zawodowego ma wiele zalet – konieczność spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej nie jest jedną z nich. W połączeniu z niewielką aktywnością fizyczną i niezdrową dietą, siedzenie przez wiele godzin z pewnością nie jest dobre dla zdrowia.

Wielu kierowców cierpi na choroby, którym można łatwo zapobiec – choćby przez wdrożenie większej aktywności fizycznej. Cukrzyca, miażdżyca, problemy z krążeniem czy kręgosłupem to rzeczy, którym możemy spróbować zapobiec, wdrażając w życie kilka prostych form aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna w trasie

Choć będąc w trasie, wiele godzin spędzasz w pozycji siedzącej – nadal możesz regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Nie muszą być długie czy wyczerpujące, żeby pozytywnie zadziałały na Twój organizm. 

Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na aktywność fizyczną, którą możesz wdrożyć do swojego codziennego planu dnia.

  • Spacer czy bieganie po okolicy – praca kierowcy zawodowego to doskonała okazja do poznawania nowych miejsc. Nawet piętnastominutowy spacer podczas przerwy jest lepszy od braku spaceru. Poznaj okolicę, w której się zatrzymałeś – może odkryjesz piękny lasek, urokliwe jeziorko czy malowniczą wioskę?
  • Skacz na skakance – skakanka nie zajmuje wiele miejsca, można bez problemu zabrać ją ze sobą w trasę i skakać każdego wieczora. To doskonały trening cardio, który możesz wykonać praktycznie w jednym miejscu, o dowolnej porze dnia czy nocy.
  • Skorzystaj z siłowni dla truckerów – w Europie pojawia się coraz więcej miejsc tego typu. Jeśli masz możliwość, poćwicz w takiej siłowni – nie tylko rozruszasz się, ale i zawrzesz nowe znajomości.

Regularna aktywność fizyczna w trasie nie tylko pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie, ale także poprawi Twoje skupienie na drodze.