Indywidualna wycena online
Wycena

Profil kierowcy zarodowego – czym jest?

RS TRANS

2022-01-13

W 2022 roku, ustawodawca przewidział dla nas sporo zmian w prawie drogowym. Od kwietnia, profil kierowcy zawodowego – nowy dokument – stanie się niezbędny do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy. W dzisiejszym poście opowiemy trochę ...

Czym jest logistyka kontraktowa?

RS TRANS

2021-12-12

Wiele firm prowadzących działalności w sektorze TSL nie posiada własnego magazynu. Jego budowa i utrzymanie są kosztowne i ryzykowne, szczególnie dla niewielkich biznesów. W takiej sytuacji, można skorzystać z usług logistyki kontraktowej. Jak to działa?...

Zmiana Ustawy o transporcie

RS TRANS

2021-11-07

Kolejny raz czeka nas zmiana przepisów Ustawy o transporcie. Nowe regulacje, ustawodawca przewidział na rok 2022 – jednak już teraz warto się do nich przygotować. Jakie są 3 najważniejsze regulacje, które wejdą w życie w przyszłym roku?

...

Licencja na transport poniżej 3,5 tony

RS TRANS

2021-10-17

Nadchodzący rok 2022 niesie za sobą zmiany na rynku transportu ciężkiego. Jakie nowe przepisy wprowadzi Unia i kogo one obejmą?

Nowe wymagania dla pojazdów o dmc 2,5 – 3,5 tony

Terminowość dostaw

RS TRANS

2021-09-05

Przy wyborze firmy transportowej, kierujemy się wieloma czynnikami. Jednym z najważniejszych z nich są czas realizacji usługi i terminowość dostawy. Jak wybrać przewoźnika, który dostarczy Twoje towary na czas?

Więcej

Klimatyzacja – jak o nią dbać?

RS TRANS

2021-08-15

Nie wyobrażamy sobie podróżowania bez klimatyzacji. Szczególnie latem, gdy temperatury są niezwykle wysokie, trudno byłoby spędzać bez niej długie godziny za kierownicą.

Jednak nie każdy kierowca dba o regula...

Transport żywności

RS TRANS

2021-07-16

Przewóz żywności to jedna z najbardziej wymagających usług transportowych. Wymaga zapewnienia odpowiednich, niezmiennych warunków podczas całej drogi, sprawnego załadunku i rozładunku oraz odpowiedniego rozplanowania trasy. Jak wygląda transport żywnośc...

Zabezpieczanie się przed kradzieżą paliwa

RS TRANS

2021-06-14

Podróżując po różnych krajach Europy, na pewno spotkałeś się z sytuacją, gdy obawiałeś się o swoje bezpieczeństwo. Częstym problemem na trasie są kradzieże paliwa. A przecież paliwo to jeden z największych wydatków, ponoszonych przez firmę trans...

Plomby transportowe a bezpieczeństwo

RS TRANS

2021-05-09

Na naczepie pojazdu ciężarowego możesz znaleźć plombę transportową. Jej główną funkcją jest ochrona przed kradzieżą. Czy plomba rzeczywiście wpływa na bezpieczeństwo transportu?

Plomby transportowe

Praca w porze nocnej

RS TRANS

2021-04-11

Jeśli pracujesz jako kierowca zawodowy, często wykonujesz swoje obowiązki w nocy. Czy wiesz, jak rozliczana jest wtedy Twoja praca, oraz jakie przepisy prawa obowiązują?

Pora nocna – nie wszędzie taka sama<...