Indywidualna wycena online
Wycena

Transport międzynarodowy – jaką firmę wybrać?

2020-02-13

Transport międzynarodowy – jaką firmę wybrać?

Wielu polskich przedsiębiorców korzysta z usługi transportu międzynarodowego. I choć świadczą ją licznie firmy przewozowe – nie każda z nich zrealizuje zlecenie szybko, sprawnie i bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę, jeśli planujesz transport międzynarodowy?

 Wieloletnie doświadczenie

Transport międzynarodowy wymaga znacznie więcej doświadczenia, niż krajowy. Nieprzewidziane sytuacje na drogach czy konieczność rozmowy w obcym języku mogą spowolnić pracę mniej doświadczonego kierowcy. Dlatego zanim zdecydujesz się nawiązać współpracę, poczytaj opinie w internecie, porozmawiaj z konsultantem na infolinii. Jeśli chcesz, poprosić firmę o przedstawienie statystyk dotyczących rocznie przewożonych towarów czy zaistniałych kolizji.

Nowoczesne metody komunikacji

Zanim powierzysz swoje towary w obce ręce, zapytaj przewoźnika, w jaki sposób pozostaje w kontakcie z kierowcami i jaki rodzaj łączności wybiera.  Najczęściej spotykane formy kontaktu z załogą to:

  • poprzez łączność telefoniczną,
  • przez ustalenie położenia samochodzie dzięki GPS,
  • poprzez system telematyczny.

Nowoczesna flota

Wiele państw europejskich posiada ograniczenia odnośnie wpuszczania starszych pojazdów ciężarowych na swój teren. Dodatkowo – im młodszy truck, tym mniejsze ryzyko awarii, która może mieć katastrofalne skutki – nawet utratę Twoich dóbr. Zanim wybierzesz przewoźnika, który będzie odpowiadać za transport Twoich towarów dowiedz się, kiedy wymieniał pojazdy oraz przeprowadzał ich przegląd techniczny.