Indywidualna wycena online
Wycena

Transport drobnicowy

2020-12-13

Transport drobnicowy

Nie zawsze masz do zlecenia transport dużej ilości towarów, które wypełniają całą przestrzeń ładunkową samochodu ciężarowego. Na szczęście, pojazd nie musi być wypełniony załadunkiem od jednego nadawcy – odpowiednie planowanie logistyczne pozwala na dostarczenie towarów jednym pojazdem do różnych odbiorców w Polsce czy Europie. Taki rodzaj transportu nazywamy drobnicowym.

Transport drobnicowy – co to?

Transport drobnicowy to rodzaj usługi transportowej, w której kierowca w jednym załadunku przewozi wiele małogabarytowych towarów z punktów A do B. Towary mogą być pakowane w różne sposoby – np. kartony, skrzynie czy big bagi – jednak muszą dawać się policzyć i zważyć.

Jak przebiega transport drobnicowy?

  • Najpierw należy znaleźć firmę, która świadczy usługę transportu drobnicowego – nie każdy przewoźnik się w tym specjalizuje.
  • Następnie, przewoźnik kataloguje, waży i szacuje powierzone mu towary.
  • Później ma miejsce stworzenie listu przewozowego, który ułatwia identyfikację towarów i e efekcie – przyspiesza rozładunek.
  • Spedytor planuje optymalną trasę, uwzględniającą wszystkie punktu rozładunku poszczególnych przedmiotów.
  • Następnie następuje konsolidacja towarów, czyli ich połączenie w jedną jednostkę ładunkową. Musi ona przebiegać tak, by towary mogły być swobodnie rozładowywane, zgodnie z planem ustalonym przez spedytora.

Transport drobnicowy to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą zlecić usługę przewozu towarów w wybrane miejsce w Europie i nie chcą ponosić wysokich kosztów za przewóz niepełnym załadunkiem lub długie magazynowanie.