Indywidualna wycena online
Wycena

Systemy telematyczne

2020-07-16

Systemy telematyczne

Choć system telematyczny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu ciężarowego, nie wszystkie firmy z niego korzystają. Jak działa i dlaczego tak znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowców i załadunku?

System telematyczny – co to jest?

System telematyczny to urządzenia, które pomagają nadzorować pojazd ciężarowy i utrzymywać bezpośredni, stały kontakt z kierowcą. Zapewnia łączność z firmą, niezbędną szczególnie w kryzysowej sytuacji oraz gromadzi dane, niezbędne do bezpiecznego przejazdu. Taki system składa się z:

  • urządzeń pokładowych z monitorem dotykowym,
  • urządzeń pomiarowych i monitorujących przewóz,
  • nadajników GPS.

System telematyczny a bezpieczeństwo na drodze

Wprowadzenie stałego nadzoru nad zachowaniem kierowcy, stanem trasy i ewentualnymi przeszkodami na drodze znacząco poprawia bezpieczeństwo załadunku i zwiększa szanse na jego terminowe dostarczenie. Łączność umożliwia szansę na szybką reakcję w wypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Dzięki temu, towar jest zawsze bezpieczny, zaopiekowany i dotrze do miejsca przeznaczenia na czas. Dlatego zanim zdecydujesz się powierzyć swoje towary w ręce przewoźnika zapytaj, czy korzysta z systemu telematycznego.