Indywidualna wycena online
Wycena

Jak wybrać dobry magazyn?

2020-08-09

Jak wybrać dobry magazyn?

Jednym z elementów łańcucha dostaw jest magazynowanie towarów. Znalezienie odpowiedniej przestrzeni do ich składowania, szczególnie, jeśli potrzebują szczególnych warunków, może być jednak nie lada wyzwaniem. Jak znaleźć magazyn idealny? Dziś dajemy Ci 4 rady, jak to zrobić.

Wielkość i wyposażenie

Jeśli planujesz składowanie jedynie małej ilości towarów, nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Jeśli jednak załadunek będzie duży, musisz znaleźć magazyn oferujący odpowiednią przestrzeń do przechowywania. Nie chodzi jednak wyłącznie o miejsce – ale także o sposób składowania. Warto już na etapie wstępnych rozmów wyszczególnić wszystkie towary, które muszą być przechowywane w konkretny sposób – np. w chłodni, czy też towary ADR. Warto obejrzeć, jak wykonane są magazyny oraz czy rzeczywiście posiadają obiecywane wyposażenie.

Lokalizacja

Szukając odpowiedniego magazynu, często skupiamy się tylko na jego wyglądzie i wyposażeniu, mniejszą uwagę zwracając na lokalizację. Tym czasem wybór nawet nieco droższego magazynu, położonego przy naszej trasie przejazdu czy choćby głównej drodze wyjazdowej do miejsca przeznaczenia, może być dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. szczególne znaczenie może mieć to np. w transporcie towarów ponadgabarytowych, czy też szybko psujących się.

Czas przyjmowania i wydawania towarów

Z doświadczenia wiemy, że warto wybierać magazyny, które pracują w trybie 24/7. Nie każdą sytuację da się przewidzieć, a robienie przymusowej przerwy przez to, że trzeba poczekać na obsługę magazynu, jest stratą czasu. Warto również dowiedzieć się, jak szybko można załadować pojazd – czy można doładowywać kilka na raz, czy trzeba czekać w kolejce. 

Strzeżony teren

Choć w wielu magazynach to w tym momencie standard, warto upewnić się, że wybrany przez Ciebie oferuje całodobowe strzeżenie towarów. Sprawdź, czy na terenie magazynu znajduje się sprawny, dobrze rozmieszczony monitoring, czy jest obecna ochrona oraz w jaki sposób teren jest ogrodzony. Znając szczegóły, na pewno będziesz spać spokojniej.