Indywidualna wycena online
Wycena

Dobra firma spedycyjna – 3 cechy

2020-09-05

Dobra firma spedycyjna – 3 cechy

To od zaangażowania firmy spedycyjnej w dużej mierze zależy to, czy Twój towar dotrze w miejsce przeznaczenia na czas. Spedytor odpowiada za bezpieczne doprowadzenie ładunku do celu – nawet w sytuacji wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. Jaka powinna być firma spedycyjna godna polecenia?

Zaangażowanie

To cecha często pomijana, dlatego chcemy przyjrzeć się jej jako pierwszej. Nie podejmuj współpracy z firmą spedycyjną, która od początku wydaje Ci się nie być zaangażowana w realizację Twojego zlecenia. Jeżeli jesteś traktowany przedmiotowo, a do Twojego zlecenia nie podchodzi się indywidualnie – prawdopodobnie nie trafiłeś na firmę godną współpracy.

Nowoczesny tabor w dobrym stanie

Zanim podejmiesz współpracę z firmą spedycyjną dokładnie sprawdź, jakim taborem dysponuje. Ciągniki powinny być nowoczesne, spełniać unijne normy. Muszą posiadać przeglądy i być w dobrym stanie.  Auta powinny mieć możliwość załadunku z boku, z góry i z tyłu pojazdu, wyposażone w system nawigacji GPS i łączność telematyczną.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora

W momencie gdy spedytor odbierze od Ciebie Twój załadunek, staje się za niego odpowiedzialny. Gry towar zaginie, zostanie skradziony, uszkodzony czy przez przypadek zawieziony gdzieś indziej, niż do miejsca przeznaczenia – to spedytor wypłaca odszkodowanie. Najlepsi spedytorzy wykupują specjalne Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora (OCS). Upewnij się, że firma, z którą chcesz współpracować, je posiada i będzie w stanie pokryć ewentualne straty.